stratyfikować nasiona

site
Kochać to patrzeć w tym samym kierunku…

Temat: Nasiona derenia jadalnego
Wysiewałem nasiona derenia jadalnego kilka razy. Wschodzą normalnie po 2 sezonach. ciekawostką jest iż z jednego nasiona wyrastają 2 siewki. Można uzyskać wschody na pierwszą wiosnę , ale trzeba stratyfikować nasiona z niedojrzałych owoców (zielonych).
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=39014Temat: Gdzie kupić kwas giberelinowy (GA3)
Tak tylko to tyczy się raczej rosnących roślin. Jeśli chodzi o aktywację nasion GA3 musi to być stężenie w określonym przedziale i odpowiednia długość moczenia nasion (w zależności np. od grubości osłonki nasiona). -------------- Tak sobie patrzę i tutaj http://www.chmes.pl/p/6/kwas_giberelinowy.html ] Gibrescol jest jako synonim GA3. Wychodzi na to, że Gibrescol to 10% GA3 i już. Wystarczy tylko sporządzić odpowiedni roztwór i można stratyfikować nasiona.
Źródło: owadozery.pl/forum/viewtopic.php?t=1510


Temat: Stratyfikacja nasion złotokapu?
Witam! Czy ktoś wie ile czasu trzeba stratyfikować nasiona złotokapu? Zebrałem ostatnio trochę tegorocznych nasion i chciałbym je wysiać, aby kiedyś w przyszłości były z tego krzaczki tylko nie wiem co z tymi nasionkami teraz zrobić, aby ładnie wzeszły. Wiem, że należy je stratyfikować tylko nie wiem przez ile czasu i jak ma ty do końca wyglądać. Pozdrawiam Mateusz
Źródło: forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=24252


Temat: stratyfikacja nasion w zimie.
Witam wszystkich, Mam kilka nasion które (o ile mi wiadomo ) trzeba stratyfikowac nasiona. Są to: d. filiformi x ... (nie moge rozczytac:P) , d. rotundifolia, nie podpisana mucholowka i sarracenia leucophylla. Chcialabym sie dowiedzieć czy ktos z was ma doswiadczenie stratyfikacji zimą na zewnątrz. Czy moge nasiona w torebce wystawic, czy najlepiej wystawic doniczke z nasionami na balkon? Jak zabezpieczyc doniczke, czy jest wogole potrzeba. Kiedy najlepiej sie za to wziąść?
Źródło: owadozery.pl/forum/viewtopic.php?t=1093All right reserved.
© Kochać to patrzeć w tym samym kierunku…